Zábavné věci, které se dají dělat bez utrácení peněz

Návštěvy kina, divadla, procházka po obchodech, nejrůznější zábavní parky.. pokud máte dostatek financí, určitě to bude krásně strávený volný čas. Nicméně, co když ty peníze nemáte? Nebo jen nechcete utrácet, ale zároveň se chcete skvěle pobavit? Zkusme se podívat na to, jak můžeme zábavně strávit čas, aniž bychom utráceli peníze.

Zalovte v domácích zásobách

Zkuste zalovit v domácích skrýších, jestli neobjevíte třeba kolečkové brusle (které vás loni omrzely), zánovní kolo (na kterém jste určitě chtěli podnikat parádní výpravy) nebo třeba badmintonové rakety. Sport je jednou z nejpříjemnějších aktivit, kterou můžete zvolit, pokud se chcete pobavit a zároveň nezůstat sedět doma na zadku. A nemusí stát vždycky majlant. Výlet na kole ve vašem okolí vás nebude stát nic, jen trochu sil a potu. Kolečkové brusle možná nebudete mít podle poslední módy, ale parádně se u nich vyblbnete a provětráte si hlavu. Určitě můžete zvolit i procházku nebo si jít zaběhat. Pokud máte děti, procházku si pak můžete doplnit zábavnými úkoly a cesta vám bude krásně utíkat.

Láká vás večeře v restauraci nebo oběd na některé z letních zahrádek? Nevěšte hlavu, spoustu zábavy a příjemné atmosféry si užijete, když si uděláte rodinný (nebo partnerský) piknik. Mrkněte do lednice a sbalte si vše, na co máte chuť. K tomu přidejte deku, láhev vína a vydejte se hledat krásné místo na parádní piknik.

Za sucha i za deště

Pokud vám nepřeje počasí, abyste vyrazili ven, vytáhněte některou ze zaprášených deskových her. Byly vymyšlené moc dobře, jen na ně možná v dnešní době trochu zapomínáme. Připravte si občerstvení podle chuti a pusťte se do hry. Staré dobré Člověče, nezlob se vám nepochybně rozproudí krev v žilách a možná pak zjistíte, jak moc je příjemné pobavit se po dlouhé době u něčeho tak jednoduchého se svými blízkými.

Další dobrou volbou bude uspořádání filmového večera. Samozřejmě buď pouze pro vás, nebo i pro vaše přátele. Popcorn a colu jistě zvládnete obstarat také a navíc budete mít na vašem oblíbeném gauči mnohem větší pohodlí než v kině.

Když je vás doma víc

Pokud máte děti a nechcete je, celé zdivočelé, kočírovat uprostřed piknikového blázince nebo musíte místo filmového večera uspávat, najděte si raději aktivitu šitou na míru dětem. Vaše nervy to jistě uvítají. Popusťte uzdu vaší fantazii a zahrajte si třeba na indiány! Nevadí, že nemáte perfektní pérovou čelenku nebo kostým, zalovte v šatně, skříni nebo kuchyni a alespoň něco jistě vytvoříte. O to budete originálnější. Postavte si bunkr, využijte spíž a vytvořte si tak hru na obchod. Chcete blbnout venku? Proč ne? Vzpomeňte, jak sestrojit prak, uspořádejte soutěž ve shazování plechovek nebo pomalujte celý chodník křídami. Nejen, že se pobavíte a neutratíte ani korunu, ale hlavně zjistíte, jak skvěle fungujete všichni dohromady.

About the Author: admin