Jak si užít hazard jako hobby

Není hobby jako hobby

Všichni to známe – těšíme se na každou volnou chvilku, až se budeme moci věnovat tomu, co nás baví a co máme rádi. Koníčky a osobní zájmy jsou pro nás osvěžením po dlouhém pracovním dni a prostředkem k odreagování. Zbavíme se stresu, napětí a psychické únavy. Pokud někomu řeknete, že milujete vyšívání, jezdíte na koni nebo se rádi potíte v tělocvičně, zřejmě nemusíte čekat nijak překvapivou reakci okolí. Pokud však řeknete, že si váš ideálně strávený večer představujete u pokeru, rulety nebo u hracího automatu, spíš můžete čekat zdrženlivou nebo zaraženou reakci.

Hazardní hry jsou na jedné straně samozřejmě také forma zábavy, ale nejčastěji bývají diskutované v souvislosti se závislostí, negativními důsledky pro společnost a zákazem heren.

Vždy dostupný koníček

On-line hazard je ve výsledku stejný jako automaty, které fyzicky najdeme v hernách. Je zcela zřejmé, že přesun nebo možná lepší dostupnost hazardních her díky internetu neustále umožňuje i nárůst lidí, kteří se těmto hrám věnují. Online hraní a sázení zažívá svůj boom, k čemuž přispívá zejména dostupnost, propojenost a rychlost připojení se ke hře nebo k přesunu finančních prostředků. Z hazardních her je tak koníček, který nás může velice rychle zbavit reálného vnímání hodnoty peněz a můžeme si na něm velice snadno a nenápadně vytvořit závislost. Můžete se ocitnout v životní situaci, kdy můžete být náchylnější k vytvoření závislosti. Jejím spouštěčem může být zážitek z velké výhry nebo vyčerpávající životní zkušenost – nefunkční partnerský vztah, samota nebo negativní změny v profesním životě.

Stanovte si hranice

Je však nutné hned strašit závislostí? Musí vést hazard nutně jen k dluhům a problémům? Nic není černobílé a ani zde jistě nemůžeme zavrhnout veškeré hazardní hry. To bychom museli zavrhnout ve své podstatě celý herní prostor online her. Jak již však dnes víme, online hry můžou zlepšit i jiné aspekty, jako je logické nebo matematické myšlení, postřeh nebo předvídání.

Stejně jako v jiných oblastech života bychom se i zde měli řídit heslem všeho s mírou a volit zlatou střední cestu. Jistě hned nemusíme spatřovat nejčernější zlo např. v online ruletě, kterou si můžeme bez obav zahrát i zcela zdarma. Bez pochyby se pak jedná o bezpečný koníček, kdy nám nehrozí osobní bankrot a jiné problémy. Lze najít bezpočet online hazardních her, které si můžete pouze vyzkoušet, naučit se je nebo i do budoucna hrát pouze zdarma. Užijete si tak vzrušující atmosféru riskantní hry, odpočinete si u adrenalinového zážitku, ale když náhodou prohrajete, nemusíte se ničeho obávat. Koneckonců ať už navštívíte online casino nebo jinou herní platformu, je třeba si uvědomit, že mají proti svým návštěvníkům vždy výhodu a že nejspíš nepotkáte muže od rodiny, který by ji živil pouze z hazardu.

Pokud je pro vás stále tato „bezpečná“ verze příliš málo vzrušující a chcete se pustit do opravdového sázení, pak bude jistě na místě stanovit si vnitřní mantinely, které zajistí, že budou hazardní hry opravdu pouze koníčkem. Můžete si tak sami pro sebe stanovit např. To, kolik jste ochotní denně/týdně maximálně vsadit, při dosažení jaké částky budete účet vybírat nebo naopak za jakých okolností nebudete nikdy hrát. A můžete zjistit, že slova jako hazard a hobby opravdu můžou jít ruku v ruce a stát se vaším koníčkem. Bezpečným koníčkem, kterého si můžete bez obav užívat.

About the Author: admin