Sázení a stres

V dnešní době je svět plný stresu. Každý den se potýkáme se stresem ať už je to v práci nebo v osobním životě podepisuje se na nás různými způsoby. Trpíte strachem, úzkostí a každý den se stresujete? Je možné že jde o závislost. Přesněji řečeno hazardní závislost. Nejprve vyzkoušíte jednu hru, která je naprosto neškodná, používáte točení zdarma nabízené bookmakers, ale většinou to neskončí u jedné hry. A váš život se může proměnit v hrůzu.

Někteří sázkaři tvrdí, že je to jejich odreagování z každodenního stresu a maratonu v práci. Ne vždycky je to pravda. Nejprve se tak opravdu můžete cítit, že vám to pomáhá, ale pak se z toho libida může stát závislost plná stresu, před kterým jste tak utíkali. Hraní a sázení může být patologické a podepíše se na vás. Každoročně stoupá počet závislých. Následky většinou bývají děsivé a to ať se jedná o gamblerství nebo o jinou závislost.

V tom lepším případě vám opravdu sázení pomůže od stresu, ale jen v malém množství. Mezi úlevou a zavislostí je totiž tenká hranice. Né každý je schopen ustát tuto problematiku. Důležité je to mít pod kontrolou. Může se stát, že ta vaše úleva od stresu bude moc častá a v dnešní době online sázení ještě víc než tomu bylo dřív. V každé volné chvíli můžete hrát automaty. Takže je to taková příležitost jak do toho jednoduše spadnout i přes to, že nechcete. Variantou která vám může pomoci se stresem je poker. Poker není o náhodách, které pak rozhodují. V pokeru rozhodují vaše schopnosti a dovednosti, které tvoří více jak 80% úspěchu.  Jisté odreagování vám může pomoci od stresu, nebo z důvodu prohry ho navýšit. Tento aspekt je velmi pomíjivý a velmi individuální. Pokud sníte o tom, že díky hazardu nebo sázení nějak snadno budete vyhrávat a zbohatnete, tak byste se nad tím měli ještě zamyslet. Většinou když vidíte reklamu hazardu, tak můžete mít vidinu zajímavého zisku. Takže většinou tuto vidinu mají hráči sociálně slabí, kteří jsou ve stresu z toho, že nebudou mít za chvilku na jídlo. Tak se rozhodnou sázet nebo hrát automaty a vzniknou jim nakonec spíš dluhy než výdělky s hromadou peněz.

Ne vše je považováno za hazard. Například kurzové sázení jde nějakým způsobem ovlivnit vlastními činy. Hazardem se člověk stává v případě, kdy úplně zapomene na své úsudky a pravidla. V tuto chvíli se jedná o závislost. Jakmile je hráč ve fázi kdy hraje jen aby hrál a ne z nějakého většího důvodu, tak z toho může být problém. Pak jsou lidé, kteří jsou disciplinovaní tak, že stanovená pravidla bez problému dodržují. Říká se, že sázení a gamblerství může mít člověk od dětství. Například hraním her na tabletu. Může to mít do budoucna velký vliv. Ovlivnit to může člověka hlavně stresově až do závislostí to může vést. Je zcela nezbytné si tuto problematiku uvědomit a začít jednat. Není dobré nosit u sebe velké obnosy peněz. Pak vás to může pokoušet a vy do toho kolotoče hned spadnete znova. S tím souvisí i vyhýbání se rizikovým místům. Je dobré si jinak organizovat volný čas. Najděte si nějaké odreagování, které vám pomůže se stresem. Dělejte něco kreativního, něco co vás bude bavit. Jen takto to můžete překonat, protože mezi sázením, stresem a závislostí je hodně tenká hranice. Jednoduše do toho spadnete, ale zpátky to půjde hůř i přes to, že to třeba budete chtít překonat.

About the Author: admin