Profesionální hráči

Pro někoho jsou počítačové hry pouze zábava a strávení volného času. Pro někoho to může být i povolání. Možná si ani nedovedeme představit, co všechno obnáší práce profesionálního hráče a jaké má příjmy. V poslední době se klade větší důraz na elektronické sporty a to hlavně v Česku a na Slovensku. Velmi důležité u profesionálních hráčů ta jejich výkonnost a stabilita. Je zcela jasné že před několika lety se mohlo takovým hráčům o hraní profesionálně jen zdát. Světový esport v poslední době zažívá velký úspěch. Hodně firem do něho investuje nemalé částky peněz. V tomto odvětví se točí vysoké částky peněz. Menší týmy skvělých hráčů měla Česká Republika vždycky, ale jen v malém množství. Nárust se rok od roku zvyšuje. V tomto odvětví jde všechno nahoru a to i počet sponzorů. Dříve to nebylo to populární jako dnes. Dnes je hodně společností, které rádi věnují nějaký sponzorský dar a to v případě kdy týmu věří. Dostatek sponzorů hraje také velkou roli v tom jak kvalitní vybavení tým má a v tom bylo Česko nějakou dobu pozadu.

Je jasné, že mít práci jako svého koníčka by chtěl každý. Ne vždycky je to tak jednoduché. Hráči jsou ale výjimka. I přes časté negativní ohlasy, má toto odvětví budoucnost. Ale s našimi podmínkami to mají hráči někdy složité. Ostatní státy jsou na tom většinou po této stránce mnohem lépe. Co se týče života každého hráče, tak je zřejmé, že žije hlavně svojí prací a vlastně i koníčkem. Každý hráč má nespočet tréninků. Stejně jako u sportovců nebo zpěváků vám nestačí pouze váš talent, ale důležitou součástí je trénovat zdokonalovat se a tak je tomu i u profesionálních hráčů. Co se táče týmových turnajů je vždy potřeba sladěnost jednotlivých hráčů. Každý hráč musí každý den trénovat a co nejlépe se připravit na daný turnaj. Je to velmi nezbytné pro úspěch celého týmu. Velké hráčské turnaje se hrají po celém světě a vždycky je to s obrovskou atmosférou, ale dříve tomu tak nebylo. Každý profesionální tým má klíče od světových turnajů a lig. Pro každého hráče je to sen na celý život. Co se týče toho kolik si takový profesionál v hraní her vydělává je možná překvapující. Většinou každý tým, který vyhraje nějaký turnaj, tak dostane určitou částku pro celý tým, takže pak následuje si rozdělit podíl. Na Mistrovství české republiky si mezi sebou hráči rozdělili asi 90 000 kč. Což určitě není špatné, ale asi by to bylo mnohem lepší, kdyby to bla částka pro jednoho hráče týmu.

Na závěr je dobré zmínit, že každý nějak začíná a každý si musí tu slávu vydřít pokud jí chce. A pro každého je snem mít zaměstnání a koníčka v jednom, ale ne každému se to podaří a hlavně, je to běh na dlouhou trať.

About the Author: admin