Kreslení pro začátečníky

Kreslení a tvořivost jsou velmi důležité faktory pro rozvoj člověka. Může to být váš koníček a nebo jen strávení volného času. Je na vás jakou cestu si zvolíte. Pokud si chceš naučit kreslit a chceš v sobě probudit vášnivého malíře, tak využij našich rad a probuď v sobě talent.

Kreslení není jen o tom vzít si papír a něco nakreslit. Je to ztvárnění vašich pocitů a emocí. To je základ kreslení a tvoření. Pokud ses tedy rozhodl začít malovat, tak bys do toho měl jít hlavně s pozitivní náladou a na papír vyjádřit sám sebe. Není podstatné zda máte talent na kreslení nebo ne, cílem je aby vás to bavilo a naplňovalo. To přeci děláme ve volném čase, to co nás baví. Tohle je tedy takový první faktor než se začnete učit kreslit. Kreslit jde v podstatě čímkoli a to tužkou, perem, pastelkama, temperama, vodovkama a tak dále. Dále je také spoustu možností na co kreslit. Můžete zvolit buď obyčejný papír, nebo také plátno, sklo, keramiku. Je těch možností spoustu, jen vy musíte najít tu svojí. Další podstatnou věc máme za sebou a to čím a na co kreslit.

Určitě si říkáte jak a co vlastne kreslit. Dále také kde a s kým. Stačí se jen rozhlédnout a hned kolem sebe máte spoustu inspirace. Tak neváhejte a pusťte se do kreslení. Buď můžete malovat podle předlohy a nebo jen tak co vás napadne. V tomto případě je potřeba vložit do kreslení emoce. Ale není špatné kreslit podle předlohy. Velmi důležité je také dobře zvolené místo. Můžete si třeba zvolit přírodu, kde na vás působí zpěv ptáků a okolní šramoty. Můžete si jen tak sednout na lavičku v parku a kreslit třeba rybník před vámi. Možnost je také kreslit portrét a na to je vhodná nějaká světlá místnost a klid. Nebo také můžete jako rodina zvolit jednodušší variantu. Stačí velké plátno, barvy, chodidla a dlaně a je to. Může u toho být spoustu zábavy a strávené společné chvíle. Tohle je jen pár tipů co si můžete zvolit, ale nakonec je to stejně na vás a ve výsledku je to nepodstatné. Důležité je aby vás to bavilo.

V dnešní době je plný internet návodů snad na všechno. Buď můžete zvolit internet pro samouky, nebo nějakou knihu. Další variantou je také nějaký kurz pro začátečníky. Můžete se tam naučit jak začít kreslit, na co se soustředit a naopak čemu se vyvarovat. Těch možností učení je dneska mnoho. Mnohem lepší je to nejdříve vyzkoušet sám v pohodlí domova a až v případě, kdy nic nezabere a vás nepustí chtíč se naučit kreslit je vhodné zvolit nějaký naučný kurz kreslení. Tyto kurzy jsou výhodné také v tom, že tam poznáte spoustu nových lidí a můžete se seznámit. Šance na to, že tak najdete kamarády je vysoká, protože vás všechny spojuje jedna věc a tou je kreslení a tvoření. Co dalšího se také můžete naučit na těchto kurzech? Bude tam někdo kdo tomu nejspíš rozumí a předá vám toho co nejvíc to půjde. V tomto článku popisujem nějaké obecné faktory, ale nakonec je to na vás pro co se rozhodnete. Zda pro tvorbu kreativnější, nebo kreslení jen tak pro zábavu. Pokud zjistíte, že kreslení není úplně váš šálek kávy, tak můžete zvolit jinou variantu tvorby. Například keramiku. Kde si vytvoříte třeba nějaký pěkný keramický hrneček. Je toho opravdu hodně. Stačí mít jen odhodlání, chuť a trpělivost se učit něčemu novému.

About the Author: admin