Jak tráví svůj volný čas úspěšní lidé

Jste vděční za klid, který máte doma po šíleném pracovním dni? Je za něho rád i ten šílený šéf, který se zdá, že neustále pracuje? Přemýšlíte doma na gauči u TV, že právě on si může dovolit (na rozdíl od vás) trávit svoje volno jakkoliv bude chtít? Hlodá ve vás červíček závisti?

Možná bychom měli přestat s fantazírováním o tom, že si úspěšní lidé mohou dovolit trávit svůj volný čas přesně tak krásně, jak chtějí. Místo toho bychom si mohli položit otázku, zda nejsou náhodou úspěšní právě proto, jakým způsobem tento čas tráví. Opačný pohled by pro nás mohl být v ne jedné věci inspirující.

Odpočinek s rozumem

Pokud chceme v životě něčeho dosáhnout, musíme na sobě pracovat. Tímto heslem se řídí i úspěšní lidé, kteří chtějí dosáhnout něčeho výjimečného. A svůj volný čas si určitě nepředstavují jako pasivní rozplácnutí se někde na gauči. Ze zkušeností úspěšných podnikatelů nebo známých herců můžeme zmínit několik bodů, kterými vyplňují svůj volný čas.

Především odpočívají aktivně. Po náročném pracovním dni nebo týdnu jsou psychicky unavení a moc dobře vědí, že jim aktivní odpočinek poskytne přesně to, co je potřeba. Díky pravidelnému sportu se dokáže rozvíjet jejich kreativita, výdrž nebo i sebedůvěra. A fakt, že sportují pravidelně, v nich buduje také disciplínu, která je pro úspěch stěžejní. Sport pak doplňují i časem stráveným v přírodě, která jim do žil vlije tu správnou pozitivní energii.

Rozvoj díky světu kolem nás

Volný čas vyplňují také neustálým hledáním nových zkušeností a inspirace. Jde o to nabourat zažité rituály a vyzkoušet něco nového. Místo filmu v TV si vyzkouší raději alternativní divadlo, zajdou si na večerní přednášku, navštíví nově otevřenou galerii, zkusí cvičit nový typ jógy. Tím tráví čas v novém, kreativním prostředí, což jim může poskytnout nové nápady, flexibilnější myšlení a inspiraci pro nové úkoly.

Některá z činností se pak může stát přímo koníčkem, což je velice důležitá věc bránící budoucímu vyhoření z práce. Tito lidé tráví svůj volný čas také s rodinou a blízkými přáteli, protože nedostatek může způsobit vnitřní frustraci, což se velice rychle projeví v osobním výkonu.

S tím souvisí i volný čas před spaním. Úspěšní lidé se i tento pozdní čas snaží využít produktivně a vytvořit si třeba nějaký rituál. Velmi často ho tráví třeba s knihou. I když to není přímo odborná kniha, která jim poskytuje další vzdělání, i s odpočinkovou knihou si rozvíjí slovní zásobu a komunikační dovednosti.

Ti, kdo chtějí ve svém oboru vynikat a být dobří, si tedy obecně volí aktivity, které jim neustále dodávají nové zkušenosti, inspirují je, vzdělávají nebo v nich upevňují sociální a rodinné zázemí. Psychická pohoda, dobrá fyzická kondice a neustálá „potrava pro mozek“ poskytují perfektní podhoubí pro úspěšnou kariéru.

Pojďme to vyzkoušet a uvidíme, jak se může náš život změnit!

About the Author: admin