Fotografické projekty

Jste fotograf a baví vás experimentovat a naučit se něco nového? Existují různé projekty, kterých se můžete účastnit. Každý fotograf na vyšší úrovni má daný druh focení. Někdo tvoří portréty, někdo zase krajinu. Není podstatné na jaké fotografování se specializujete, jde jen o to vybrat si pro vás vhodný projekt, kterého se budete účastnit. Velmi zajímavá taky může být dražba fotografií, jehož výtěžek půjde nemocným dětem. I takové projekt jsou.

Focení může být opravdu zábavná činnost, takže si u ní můžete užít spoustu zábavy. A co se týče projektů, tak to platí dvojnásobně. Stačí jen chtít a stále se zdokonalovat. Je důležitá pravidelnost. A projekty jsou vlastně takový závazek, že musím jít tedy fotit. Buď hledáte nějakou výzvu a nebo prostě jen skupinu lidí, kteří do toho půjdou s vámi. Důležitým faktorem je také místo a čas. Nejlépe se fotí brzy ráno, samozřejmě to záleží na tom co chcete fotit, jestli přírodu, lidi, město, květiny a zvířata. Je to vlastně jedno, akorát je podstatné rozlišit kdy a kde je určitou věc fotit. Pokud jste třeba milovník krajiny a rádi fotíte hory, stromy, tak si třeba vymyslete projet 40krajin po různých koutech světa a pusťte se do toho. Vyzvěte nějaké další lidi, ať to absolvují s vámi, v týmu jde všechno líp. Rozhodně je důležité si stanovit nějaká pravidla, která budou vyhovovat, jak vám, tak i ostatním. Co se týče focení, tak to bez nějakého harmonogramu nejde, pokud se tedy nechcete vracet s pár fotkama z deseti míst, místo čtyřiceti.  

Je na vás, zda si projet vymyslíte a určíte si vlastní pravidla, nebo použijete nějaký, který je známý. Například odpovězte si kolek máme dní v roce. Odpovíte si 365. Tento projekt patří k těm velmi oblíbeným. A jak jistě víte jedná se o nápad jedné fotky každý den, po dobu jednoho roku. Buď si můžete vymyslet jedno téma na celý rok, nebo třeba na každý den něco jiného. Je to zcela na vás. Ale samozřejmě větší výzva je jedno téma s několika variacemi. Je proto opravdu nezbytné namáhat fotografický mozek. Né pro každého je tento projekt. Je opravdu velmi složitý. A pokud se na to třeba necítíte můžete zvolit jednodušší verzi. 52 fotografií ročně, tedy jedna fotka každý týden. Je celá řada projektů kterých se můžete účastnit. Není těžké vymyslet projekt, ale dodržovat stanovená pravidla. To je většinou kámen úrazu.

Na závěr by mělo být zmíněno hlavně to, že fotografické projekty by měli být hlavně hrou a zábavou. Objevujte svět a zachyťte ho na váš fotoaparát. Možností je také vytvořit si svůj fotografický blog, kam napíšete článek a k tomu vaše fotografie, nebo prostě jen cokoliv co vás napadne. Můžete tímto způsobem inspirovat lidi kolem sebe. Pozvat je třeba na nějaký veřejný projekt. Prostě buďte kreativní. Nebo si vytvořte fotoknihu jednoho celého projektu. Je spousta možností, tak toho využijte.

About the Author: admin