Blogování jako profese

Blogování bylo jedno dobu pouze zálibou některých lidí. Pro většinu to bylo nějaké uspokojení, koníček, seberealizace. V dnešní době je to obrovský trend a ve světě internetu je každý druhý bloger nebo youtuber. V poslední době je zřejmé, že blogování není pouhý koníček společnosti, ale většina blogerů se tím živí. I přes to, že blogování může vypadat jako procházka růžovým sadem, ti kteří mají blogování jako svojí práci to tak růžové opravdu nemají.

Když se podíváte na slavné blogery, tak si budete určitě říkat já bych tohle chtěl taky dělat. Není to tak úplně snadné jak se může zdát. První věc kterou musíte důkladně promyslet je o čem chcete psát, čím a jak chcete inspirovat okolí, pro jakou skupinu lidí budou vaše články určené. Takže opravdu nezbytné je si stanovit plán. Když už máte promyšlené o čem bude váš blog je potřeba si vymyslet název blogu a můžete samotný blog založit . V dnešní době najdete na internetu mnoho stránek, kde si blog založit. Najdete jak neplacenou, tak i placenou verzi. Když máte založeno je potřeba najít si správnou šablonu a nějak to graficky upravit. Každý bloger nějak začínal, takže neočekávejte, že všechno budete mít hned. Důležitý je obsah. Ten vaše čtenáře bude zajímat nejvíc. A samozřejmě nějaké fotografie k článkům. A tohle je první věc jak se stát úspěšným blogerem a mít svého koníčka jako práci. To je přeci nejlepší kombinace. Ale není to tak jednoduché jak se může zdát. Důležitá je pravidelnost a kvalita příspěvků na váš blog, instagram a další sítě, na kterých jste aktivní. Pokud to děláte delší dobu, třeba rok nebo dva a máte dostatečné množství sledujících a chcete se posunout někam dál, tak je tu možnost spoluprací s firmami. Některé firmy mají nabídku rovnou na webových stránkách a některé prostě můžete jen kontaktovat. Ale jako s tvořením blogu chce to hodně trpělivosti a snahy.

Máme tu pro vás několik dalších možností jak si vydělat blogem. Jako první je zveřejňování reklam na všem blogu a v případě, že na to někdo klikne dostanete za to odměnu. Tohle je taková nejznámější forma výdělku blogem. Pokud se zaměřujete na módu a módní trendy je možná také affiliate marketing a poté odměna za prodej. Je to formou doporučení některých produktů na vašem instagramu, nebo na blogu a s tím můžete získat i nějakou provizi z prodeje. Možná forma je také, že bloger dostává zdarma třeba každý měsíc kosmetické novinky, nějaké oblečení nebo cokoliv jiného a poté na to napíše článek, nafotí fotky, nebo natočí video. V případě, že jste více kreativní a tyto zmíněné formy výdělku vás už nebaví je tady také možnost vytvořit si vlastní značku například oblečení nebo kosmetiku a tu pak prodávat a vytvořit si e-shop. Tato forma je také velmi oblíbená a hodně úspěšných a známých blogerů má svoje vlastní produkty nebo pořádá nějaké workshopy.

Pro shrnutí je potřebné říct, že všechno co bylo zmíněné je běh na dlouhou trať a vždycky to začíná pouze zábavou a postupně z toho může vzniknout pracovní příležitost.

About the Author: admin